Δηλώσεις Μαθημάτων/Ανανέωση Εγγραφής – Χειμερινό Εξάμηνο 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι η δικτυακή πύλη της ηλεκτρονικής γραμματείας για δηλώσεις μαθημάτων και ανανέωση εγγραφής χειμερινού εξαμήνου 2023 θα είναι ανοιχτή από τη Δευτέρα 30-10-2023 έως τη Δευτέρα 20-11-2023.

Υπενθυμίζουμε ότι, σχετικά με τους κανόνες δήλωσης μαθημάτων οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώσουν 5 μαθήματα = 2 υποχρεωτικά και 3 επιλογής του A’ εξαμήνου.

Η εκπόνηση ΜΔΕ ορίζεται στο 3 εξάμηνο και εφόσον ο μεταπτυχιακός φοιτητής έχει εξεταστεί επιτυχώς στα 7 από τα 10 μαθήματα που είναι απαραίτητα για τη λήψη πτυχίου του ΔΠΜΣ ΟΣΥΛ.

Για την εκπόνηση της ΜΔΕ εφόσον πληρούνται οι παραπάνω προϋποθέσεις, οι Μεταπτυχιακοί Φοιτητές πρέπει να υποβάλλουν αίτηση ορισμού θέματος και τριμελούς εξεταστικής επιτροπής προς την ΕΠΣ του ΔΠΜΣ ΟΣΥΛ.

– Από τη Γραμματεία